Týnišťské šlápoty od dubu k dubu, Pražská stovka, Krakonošova stíhačka, Kysucká stovka, 24 hodin na Lysé hoře, Malofatrovská stovka, Bánovská stovka, Lazová stovka, Valašské kilo…to jsou jen některé vybrané ultra maratony, jejichž úspěšným zdoláním se může pyšnit člen oddílu ASPV pan Ing. Jaroslav HRABICA.

Ultra maratony se běhají na vzdálenost kolem 100 km i více, a ne jinak je tomu u výše vyjmenovaných závodů. Často průběh závodu nedovoluje běžet za denního světla, a i povětrnostní podmínky jsou především v horských závodech dosti proměnlivé. Obzvlášť náročným se projevil běžecký trail „Valašské kilo“, který startuje ve 22:00 hod., bez značení, bez mapy, pouze s kontrolní kartičkou s udanými vrcholy osmi valašských kopců. Přesto se pan Hrabica s touto tratí popral na výbornou a v cíli byl klasifikován na 3.místě.

Za vzornou reprezentaci oddílu a tělovýchovy děkujeme, blahopřeje k senzačnímu úspěchu a přejeme do dalších stovek kilometrů hodně zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *