Oddíl asociace sportu pro všechny uspořádal dne 24.6.2017 v atletickém areálu II. ZŠ Napajedla veřejně přístupnou akci „Sobotní sportovní dopoledne pro všechny děti ve věku od 5 do 15 let.

Pro děti věku předškolního, kterých se akce zúčastnilo 7, byly připraveny různé hry a soutěže. Byla radost pozorovat, jak se děti aktivně zapojují do závodů. Nejmenší děti obdrželi při vyhodnocení čokoládové medaile a tři nejlepší děti dostali medaile skutečné kovové, které měly nebývalý ohlas mezi nejmenšími sportovci.

 

            Ostatní děti, žáci základní školy, absolvovali atletický čtyřboj, jenž se skládal z rychlostního a vytrvalostního běhu na různé vzdálenosti podle kategorie, skoku dalekého a hodu kriketovým míčkem, anebo starší kategorie účastníků atletického dopoledne, pak házela granátem. Hodnotila se komplexní fyzická zdatnost a pořadí se počítalo z umístění v jednotlivých disciplínách. Tři nejlepší z každé kategorie obdrželi medaili. Při rovném součtu u dvou a více sportovců rozhodovalo umístění ve vytrvalostním běhu.

 

            Závody byly zahájeny rychlostními a vytrvalostními běhy, po kterých následoval hod kriketovým míčkem anebo granátem a souběžně probíhal skok do dálky. Všechny děti bojovaly s velkým nasazením. Na regulérnost celé soutěže dohlížela Mgr. Katarína Marčíkovám dále Mgr. Jindřich Polák a výsledky soutěže pečlivě zapisovala a počítala PaedDr. Jana Marušáková. Při organizaci závodů vypomáhali též členové výboru ASPV a také rodiče účastníků soutěží, kteří přišli povzbudit své ratolesti. Touto cestou jim ještě jednou děkujeme. Ti soutěžící, kteří letos medaile nezískali, ji získají určitě v příštím roce, neboť „Sobotní sportovní dopoledne“ zorganizujeme opět přibližně v době blížících se prázdnin a medaile dostanou všichni účastníci akce.

 

            Spokojenost dětí a rodičů mladých sportovců byla pro všechny pořadatele tou největší odměnou. Letošního ročníku se zúčastnilo 45 dětí.

 

            Výbor ASPV děkuje také městu Napajedla za bezplatné poskytnuté sportovišť a zázemí. Všichni se již těšíme na příští ročník.

 

Nejlepší pořadí:

 

Předškoláci:

  • Zlato: Adam Ohanka, stříbro: Anetka Ptáčková, bronz: Šimon Machačka;

1.-3. Třída děvčata:

  • Zlato: Sofie Šimíková, stříbro: Vanda Pochylá, bronz: Vanessa Bahulová;

1.-3. Třída chlapci:

  • Zlato: Marek Novotný, stříbro: Daniel Solecký, bronz: Jakub Baroň;

4.-5. Třída děvčata:

  • Zlato: Mariana Vaňáčová, stříbro: Klára Škrabalová, bronz: Barbora Solecká;

4.-5. Třída chlapci:

  • Zlato: Patrik Kašpárek, stříbro: Ibrahem Amin;

6.-7. Třída děvčata:

  • Zlato: Dagmar Hlucháňová, stříbro: Adriana Fuglíková, bronz: Anna Šidlíková;

6.-7. Třída chlapci:

  • Zlato: Adam Ciran, stříbro: Petr Hubník, bronz: Jakub Sedláček;

8.-9. Třída děvčata:

  • Zlato: Daniela Matějíčková, stříbro: Vanesa Cagáňová, bronz: Ivona Holubová;

8.-9. Třída chlapci:

  • Zlato: Jan Kraváček, stříbro: Ondřej Veselý, bronz: Jakub Skýpala.

 

Libor Kubíček, předseda ASPV – TJ FS Napajedla, z.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *